KRASNYK

ТИП

Житлові будинки

Рік

2020

ПЛОЩА

78 м²

ЛОКАЦІЯ

с. Красник, Карпати

СТАТУС

Реалізований

КОМАНДА

Сергій Губарь, Аліна Губарь, Юлія Рибак, Дзвіна Римар, Вікторія Альошина

Нагорода:  НСАУ 2021 р. «1 місце реалізований житловий будинок»

Основні завдання, які стояли перед нами: створити максимально затишне місце для відпочинку від шуму міста, без втрати  комфорту та благ цивілізації та поєднати все вищезгадане з місцевим колоритом. Таким чином ми хотіли створити проект, який вплине на туристичну привабливість селища.
Будинок знаходиться у селі Красник, Верховинського району Івано-Франківської області. Даний регіон багатий гуцульською культурою та колоритом, тому при проектуванні ми вирішили звернутися до витоків місцевої архітектури, звідки й запозичили традиційну форму даху, яка слугує захистом від снігу взимку, та від палючого сонця влітку. Родзинкою даху стало трикутне панорамне вікно, яке з’явилось на місці традиційного, зашитого деревом торця. Архітектура будинку проста та лаконічна, зберігає пропорції традиційних гуцульських хат, натомість конструктивні рішення та матеріали було обрано максимально сучасні, якісні та довговічні.
В плануванні зберігається лаконічність. Котедж поділений на два рівні. В першому, основному рівні – ми розташували спільний простір кухні-вітальні з каміном та виходом на терасу, суміщений санвузол та велику спальню. Також, завдяки нестандартному вирішенні сходового вузла ми використати простір під ними, щоб розташувати технічну комору. Другий, мансардний, рівень вмістив затишну мансардну спальню з панорамним вікном, з якої можна спостерігати за зоряним небом. Також під дахом ми розташували тех-приміщення з винесеними вентиляційними системами.
Проект особливий своїм поєднанням сучасного з місцевими традиціями. Ми створили місце в якому ти можеш насолодитись ранковими гірськими туманами на зручній терасі з чашкою запашної кави, лежачи в ліжку, насолодитись неймовірно чистим зоряним небом, навіть в морозяні зимові ночі, відчути себе в самому серці Карпат, не відкидаючи переваг міста.

 

План

Догори